31 lipca 2015 Urządzenia 0
czytniki kart magnetycznych

Żyjemy w czasach, gdy wszystko robi się w biegu. Tak też często wygląda nasza praca. Zabiegani przechodzimy z jednego miejsca na miejsce, ponieważ mieliśmy spotkania z kilkoma klientami. Co zrobić jeśli akurat na takim spotkaniu konieczne jest wystawienie rachunku, a klient chce płacić kartą magnetyczną? Z pomocą przychodzą przenośne kasy fiskalne i czytniki kart magnetycznych, które możemy zabrać ze sobą praktycznie w każde miejsce.

Zalety czytnika magnetycznego i kasy, których można transportować

Nie musimy przejmować się, że wspomniane urządzenia zajmą nam zbyt wiele miejsca. Są bardzo niewielkich rozmiarów, więc bez problemu można je ze sobą zabrać. Również nie nadwyrężą nas wagowo, gdyż ich obciążenie jest naprawdę niewielkie. Oczywiście przenośne kasy fiskalne występują w wielu rozmiarach, tak samo jak czytniki kart magnetycznych, i to do nas należy decyzja, na którą się zdecydujemy. Są takie, które zmieszczą się do teczki, ale też nieco większe, kiedy kasa nie jest przenoszona. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdy kasa znajduje się w małym pomieszczeniu i po prostu na tradycyjną dużą nie ma miejsca, lub gdy nie jest to po prostu konieczne. Przenośne kasy fiskalne są łatwe w obsłudze i ich nauka nie sprawi nikomu kłopotu, podobnie jak ma to miejsce w przypadku wszechobecnych czytników kart magnetycznych. Krótkie przeszkolenie wystarczy, aby bez pomyłek wystawiać paragony. Nie trzeba się również obawiać, że jeśli kasa jest mała, to na pewno w szybkim czasie się rozładuje. Przenośna kasy fiskalne stworzone są tak, że wytrzymują naprawdę długo. Posiadają w sobie wydajny akumulator, który często potrafi wydrukować około tysiąca paragonów, bez konieczności ładowania.

Jak widać, kasy fiskalne w dzisiejszych są stworzone tak, aby mogły dopasować się do różnych trybów pracy. Nawet jeśli mamy zbyt małą powierzchnię na tradycyjną kasę, to nie ma się czego obawiać, na pewno znajdziemy taką, która bez problemu się u nas zmieści.