29 października 2015 Wyposażenie wnętrz 0
Rolety

Nowoczesne domy to pojęcie, który słyszy się bardzo często. Jednak tak naprawdę ile osób choćby przez chwilę zastanowiło się co to pojęcie tak naprawdę znaczy i co się pod nim kryje.

Co to jest nowoczesny dom?

RoletyOkazuje się bowiem, że jeśli mówimy o nowoczesnych domach nie chodzi wcale o domu wybudowane w niepowtarzalny sposób czy w jakieś kontrolnej dzielnicy Rudy śląskiej czy Warszawy, czyli krótko mówiąc nie idzie tu o ich architekturę. Co zatem wyróżnia takie domy, w sumie sposób i materiały jakie stosuje się do ich budowy, bo tak naprawdę pod podjęciem nowoczesne domy rozumiemy domy pasywne lub energooszczędne, czyli ogólnie rzecz ujmując chodzi tu o taki rodzaj budownictwa, które cechuje się niskim zapotrzebowaniem na energie cieplna. Ogólnie wygląd takie domu, jak i jego funkcjonalność jest bardzo zbliżona do zwykłego domu, może jedynie bryła takiego domu jest bardziej zbita, ponadto z zewnątrz wiele się on nie różni. Okazuje się bowiem, że w przypadku nowoczesnych domów bardzo istotną role odgrywają takie elementy jak okna i drzwi. Bardzo ważne jest to by były one szczelne, czyli by miały one bardzo niski współczynnik przenikania energii cieplnej. Dodatkowo jeśli chodzi o okna to jeśli chcemy je dodatkowo zabezpieczać czy to takimi elementami jak żaluzje czy rolety katowice, należy pamiętać, że nie powinny one szczególnie mocno blokować promieniowania słonecznego, bo to właśnie ono jest głównym źródeł energii dla nowoczesnych domów, jeśli chodzi o takie dodatki jak moskitiery to nie ma żadnych przeciwwskazań jeśli chodzi o ich stosowanie. Trzeba jedynie pamiętać o tym by odpowiednio je zamontować, czyli by zostało to wykonane w taki sposób, który w żadnym stopniu nie będzie wpływał na szczelność okien.

Tym co dodatkowo wyróżnia pasywne domy, jest to że pozyskują one energie cieplną ze sprzętów znajdujących się w domu oraz z samych domowników, co za tym idzie nie ma potrzeby stosowania w nim standardowego systemu grzewczego, a zazwyczaj montuje się systemu dodatkowe nap przykład w postaci paneli słonecznych, które dogrzewają dom.