16 września 2015 Urządzenia 0
pompa ciepła

Odwierty pod pompy ciepła wydają się trudną i skomplikowaną procedurą ze względu na wyjątkową głębokość na jaką trzeba się dokopać, jednakże ze względu na opłacalność takich pomp ciepła jest to inwestycja z pewnością opłacalna a same pompy ciepła potrafię się zwrócić jako inwestycja nawet w przeciągu kilku lat później generując dodatkową oszczędność dla właściciela danego domu jednoosobowego.

Pompy ciepła jako wydajne źródło energii

pompa ciepłaSamo wiercenie studni jak i studnie głębinowe nie są ciężkim zajęciem czy wymagającym jakiś większych umiejętności przy wierceniu. Specjalnie przygotowanie otwory głębinowe pod pompy ciepła bielsko pozwalają na sprawne pozyskiwanie energii w postaci ciepła z powierzchni gruntu i przepompowanie jej w górę do budynku, gdzie będzie mogła zostać przekazana oraz wykorzystana do ogrzewania budynku. Sama pompa ciepła jest urządzeniem, które pod wpływem zasilania potrafi wyciągnąć energię cieplną z chłodniejszego ośrodka i przetransportować ją do ośrodka o wyższej energii cieplnej od tego pierwszego, i tam przekazać ciepło. Z tego powodu działa odwrotnie do przepływu ciepła, które zawsze dąży z ciepłego ośrodka to tego chłodniejszego. Wykorzystywanie tego zjawiska wykorzystywane jest chociażby w przypadku chłodziarek czy zamrażarek oraz klimatyzacji. Dzięki temu bardzo często wykorzystywane są w przemyśle spożywczym, ogólnego chłodnictwa czy nawet w przypadku klimatyzacji biurowych. Dzięki takiemu działaniu takich pomp może je zastosować dwojako – chociażby w przypadku chłodnictwie możliwe jest „wypompowanie” ciepła z niewielkiej przestrzeni jaką jest zamrażarka.

Dodatkowym zastosowaniem jakie jest możliwe w przypadku wykorzystania pomp ciepła, jest również ogrzewnictwo mieszkań, które opiera się o wypompowywaniu ciepa z głębszych warstw gruntu i przekazaniu je do wnętrze mieszkania skutecznie obniżając koszta związane z potrzebą ogrzewania nawet o kilkanaście procent, które z czasem pozwolą na zwrot całej inwestycji.