26 września 2014 Wyposażenie wnętrz 0
deska wc

deska wcTak jak w przypadku innych pomieszczeń, warto zadbać o to, by wystrój łazienki był jednocześnie praktyczny i estetyczny. Oprócz ogólnych elementów należy również zadbać o szczegóły.

Trudno obecnie zdecydować się na motyw dominujący, ponieważ wiele firm oferuje naprawdę duży wybór różnych dekoracyjnych elementów. Do danego stylu można dopasować odpowiednie kolory i motywy bez wielkich starań. Dlatego wybór jest jednocześnie łatwy i trudny. Można zdecydować się na popularny kolor niebieski i dobrać do niego odpowiednie ozdobne kafelki czy deski wc z motywami delfinów, rybek czy rozgwiazd. Popularny staje się również kolor żółty – interesującym motywem może być wtedy plaster miodu, widoczny na przykład na wannie czy ścianie.
Oprócz typowo ozdobnych elementów, umieszczanych na przykład na lustrach, warto także zadbać o praktyczną stronę pomieszczenia. Aby wystrój łazienki był pełny, trzeba także odpowiednio dobrać komplety łazienkowe. To duże ułatwienie, iż podajniki na produkty myjące, kubki oraz mydelniczki można obecnie dobrać bez poszukiwania idealnie dopasowanych stylowo i kolorystycznie elementów. Można zdecydować się na jednokolorowe lub takie z motywem dekoracyjnym, pasującym do wystroju łazienki.

Utarło się, iż akcesoria łazienkowe powinny mieć swoje miejsce w szafkach. Tymczasem projektanci wzorów pokazują, iż nawet kubki na szczoteczki mogą być ciekawą dekoracją i nie trzeba ich chować. Interesujące są zwłaszcza te akcesoria, które można idealnie dopasować do koloru umywalki czy wanny.