Jak wynająć mieszkanie?

Czyli remont i nie tylko...

Jak wynająć mieszkanie?

Mieszkania na sprzedaż

Wielu z nas posiada więcej niż jedno domostwo. Bardzo często mając swoje mieszkanie okazuje się, że nagle dziedziczymy po kimś bliskim kolejne. Stajemy wtedy przed dylematem – sprzedać mieszkanie czy może je komuś wynająć? Bardzo często lepiej wyjdziemy na wyjmie, szczególnie, gdy mieszkamy w mieście, gdzie jest kilka uczelni a co za tym idzie wielu studentów, którzy bardzo często chcieliby wynająć mieszkanie. Jak więc je wynająć?

Wynajem mieszkania nie musi być trudny!

Mieszkania na sprzedażWiele osób szuka domy na sprzedaż katowice czy też mieszkania na sprzedaż. Bardzo często jednak jest to jednak ponad ich możliwości finansowe. Pozostaje nam wtedy tylko wynajęcie mieszkania. Mieszkania do wynajęcia mogą być tanie jak i drogie. Wszystko zależy od metrażu, liczby pokoi, czy chcemy mieć współlokatorów. Zanim wystawimy nasze mieszkania do wynajęcia warto przed tym zastanowić się nad odpowiednią ceną. Nie można przesadzać z ceną bo odstraszymy potencjalnych najemców, nawet jeśli cena będzie do negocjacji. Dobry opis mieszkania to podstawa. Należy dokładnie opisać w nim gdzie mieszkanie się znajduje, jaki ma metraż, ile pokoi, czy zostawiamy jakieś wyposażenie dodatkowe (pralka, lodówka itp.), czy jest to mieszkanie w kamienicy, w bloku czy na przykład w domku wielorodzinnym. Ważne jest także aby opisać koszta utrzymania, mediów oraz rodzaj i koszta ogrzewania. Opisując mieszkanie należy pisać tylko prawdę. Bardzo często ludzie, gdy tylko zobaczą, że mieszkanie jest w gorszym stanie niż w opisie, wyposażenie nie jest dokładnie takie jakie zapewnialiśmy to może się okazać, że po prostu się zniechęci i uzna, że skoro kłamaliśmy w tych kwestiach to możemy oszukać także w innych. Czasem warto opuścić kilka złotych aby skłonić najemcę do skorzystania z właśnie naszej oferty niż, żeby mieszkanie stało puste. O wiele lepiej sprawić, żeby na siebie po prostu zarabiało. Jest to bardzo ważne szczególnie, gdy mamy trudną sytuację finansową a wynajem mieszkania może być dla nas formą zarobku i zdobycia dodatkowych środków finansowych.

Jak sami dobrze wiemy wynajem mieszkania nie należy do najtańszych form osiedlenia się w danym miejscu – czasem taniej wychodzi pokój w akademiku w Katowicach czy też u osoby starszej więc przygotujmy naszą ofertę z należytą starannością.