9 marca 2015 Meble 0
salon

Urządzanie wnętrz i ogrodów jest zadaniem wymagającym dużej wyobraźni. W zależności od tego, w jakich stylach gustujemy możemy skupić się albo na jednym, albo połączyć kilka z nich.salon

Przy łączeniu stylów należy uważać, aby nie przesadzić z kontrastem, nowoczesne rzeźby ogrodowe nie będą wyglądały dobrze obok staromodnych krasnali z porcelany. Największy wpływ na ogólny wygląd twojego mieszkania zawsze mają meble. Od zawsze pełniły one funkcję nie tylko estetyczną, ale też przede wszystkim musiały być jak najbardziej praktyczne w użytkowaniu. Na funkcjonalność stawiają przede wszystkim meble w stylu nowoczesnym, które często mają formę bardzo minimalistyczną, lecz są bardzo wygodne w użytkowania.

Nowoczesne szuflady są przykładowo wyposażone w system, który kompletnie wytłumia dźwięk ich zamykania. Jeśli zależy ci na stylu minimalistycznym, postaraj się o jak najbardziej jednolitą zabudowę kuchni, gdyż każde odstępstwo od minimalizmu będzie zgrzytało z całokształtem tego stylu. Na więcej fantazji można sobie pozwolić przy urządzaniu salonu i ogrodu, czyli miejsc, w których najczęściej będziemy przesiadywać z rodziną czy gośćmi. Ostatnio bardzo popularne stają się ławy do salonu wykonane z różnych materiałów, takich jak stal, szkło, drewno i inne tworzywa naturalne.

Salon nie powinien sprawiać wrażenia pustego. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby wypełnić pustkę. Najbardziej popularny z nich to po prostu kupno kanap i foteli, na których możemy odpoczywać wygodnie oglądając telewizję. Innym, ciekawszym pomysłem jest kupno instrumentu, na przykład pianina, na którym będziemy grali my lub nasze dzieci. W każdym domu koniecznie musi znajdować się roślinność. Nawet, jeżeli nasze mieszkanie urządzone jest w stylu nowoczesnym, w sklepach ogrodniczych znajdziesz donice ze stali nierdzewnej oraz nowoczesne wazony do salonu, które idealnie będą współgrały zresztą wystroju.

Pamiętaj, aby podczas urządzania domu kierować się przede wszystkim własnym gustem. W końcu to ty sam będziesz w nim mieszkał i codziennie go oglądał.