8 września 2015 Meble 0
blat corian

Blaty różnego rodzaju znaleźć można nie tylko w domach prywatnych, ale również w instytucjach publicznych. Widzimy je chociażby w przychodniach czy sklepach. My jednak skoncentrujemy się na blatach domowych, do których zalicza się blaty kuchenne i blaty łazienkowe. Obecnie producenci dają nam naprawdę wielki wybór, jeśli chodzi o blaty. Dostępne są te tańsze, droższe, bardziej i mniej trwałe. Zobaczmy, które szczególnie zasługują na naszą uwagę.

Atrakcyjna oferta różnorodnych blatów corian

blat corianZ całą pewnością interesujące są blaty corian. Corian to nowoczesny materiał, który pojawił się na rynku kilka lat temu. Nie należy on do tanich, ale ma wspaniałe właściwości, które czynią z niego prawdziwy hit, jeśli chodzi właśnie o blaty. Blaty corian są bardzo trwałe. Nie trzeba obawiać się postawienia na nich rozgrzanego garnka czy czegoś, co zostało wyjęte z zamrażarki. Ich powierzchnia nie rysuje się, nie straszne im noże. do tego nie trzeba wkładać dużo wysiłku w to, aby utrzymać je w czystości. Blaty corian są więc idealne dla najbardziej wymagających osób, dla których liczy się przede wszystkim jakość. Miłośnicy klasyki nadal jednak decydują się na blaty drewniane, które nie są już tak trwałe. Bardzo łatwo ulegają zabrudzeniu, a ich powierzchnia wymaga regularne i dokładnego czyszczenia.

Lepiej nie stawiać na drewnianych blatach również rozgrzanych naczyń – na blacie mogą bowiem pozostać brzydkie ślady. blaty produkuje się również ze szkła. Taka propozycja jest idealna dla osób ceniących nowoczesne rozwiązania. Trzeba jednak pamiętać, że szkło jest delikatnym materiałem.